logo-he-mobile

האם שמעת על כך שיש הורמונים שמשפיעים על הסכסוך והוא משפיע עליהם?

event

האם ראית את האופק לאחרונה?

אנחנו מזמינים אתכם להצטרף אלינו ולקחת חלק באירוע גדול שקורה לראשונה. בואו לשאוב השראה ולהיטען בתקווה, שלא רק שאפשר לשנות את המציאות -לפעמים זה הרבה יותר קל ממה שנדמה.

בסדרת אירועי הרצאות בכל רחבי הארץ יציגו מרצים ומרצות מעוררי השראה ממגוון תחומים וזירות פתרונות, מחשבות, רעיונות ופרספקטיבות, שמטרתם להפיח רוח חדשה בקיבעון סביב הסכסוך הישראלי-פלסטיני.

אירוע הפתיחה:
24 באפריל, 19:30, האנגר 11, תל אביב

האירוע יתומלל בעברית וילווה בתרגום סימולטני לאנגלית וערבית

הדוברים שלנו

dan-ariely-2

פרופ׳ דן אריאלי |  יש שיגעון בהיגיון

אנחנו רגילים לחשוב שאידיאולוגיות או ויכוח על קרקעות הוא מה שמנהל את הקונפליקט בין הישראלים לפלסטינים, אבל מה אם אנחנו טועים לחלוטין? פרופ' דן אריאלי, כוכב הרוק של הכלכלה ההתנהגותית ואחד המרצים הפופולריים ביותר בעולם, בהרצאה על המניעים הלא רציונאליים שמנהלים את הסוגיה המדינית.

—

פרופ׳ רות פלדמן | הכל מתחיל בארגז החול

"ילדים רואים כיצד הוריהם רבים, ואת הסגנון הזה הם מביאים בבגרותם לעבודה, לאהבה וגם למלחמה". בהרצאה מרתקת, המבוססת על מחקר שערכה על גידול ילדים במשפחות ישראליות ופלסטיניות, תספר פרופ' רות פלדמן, פסיכולוגית וחוקרת מוח מאוניברסיטאות בר אילן וייל, כיצד הפערים בחינוך יכולים להיפתר על ידי הורמונים, מה נוכל ללמוד מחקר המוח החברתי ומדוע לאהוד ברק לא היה מעולם סיכוי להביא שלום.

riman

רימאן ברכאת | הבועה הירושלמית

לפעמים צריך להתרחק מהבית כדי לקבל פרספקטיבה: אחרי שחזרה משנות לימודים ארוכות בקהיר, התבוננה רימאן ברכאת על ירושלים עיר הולדתה במבט מחודש, ולבה נקרע מעומק השבר שראתה בין שתי הקהילות השכנות, הישראלית והפלסטינית. בהרצאתה תספר לנו ברכאת, פעילת שלום פלסטינית ממזרח העיר, מדוע היא חושבת שדווקא מירושלים המשוסעת והמסובכת תיפתח התקווה האמתית לפיוס ואיך כל זה קשור דווקא להיפסטרים.

–

מיכל אנגלברג |  הסכסוך טוב לעור הפנים

האם לעמת אדם עם משמעותן העמוקה והנסתרת של בחירותיו הפוליטיות יכול להביא אותו לשנותן? מיכל אנגלברג תספר לנו על ניסוי פסיכולוגי אמיתי שנערך לאחרונה בישראל המראה תוצאות שהן לא פחות ממהפכניות ותצביע על כיוון פעולה מסעיר לעתיד הקרוב.

–eran-1

פרופ' עירן הלפרין | לדמיין משהו שמעולם לא ראית

אינספור מאבקים שוטפים את הארץ: מעצרות הענק של המחאה החברתית, דרך קמפיין ה- METOO#  ועד ההפגנות נגד השחיתות. רק נושא "קטנצ'יק" אחד נזנח ע"י הציבור הרחב: הסכסוך הישראלי פלסטיני. האם ההדחקה הקולקטיבית גורמת לנו לפספס הזדמנויות פז לפתרון הקונפליקט? פרופ' עירן הלפרין, זוכה פרס אריקסון לחוקר הצעיר המבטיח בעולם, הקדיש את השנים האחרונות לשאלה זו בדיוק והוא חוזר עם תשובות מבריקות.

111

רואי רביצקי | אללה הוא אכבר של פיתרון

במשך שנים התרגלנו לכך שהמאבק על השלום, במשמעותו הפוליטית, הוא מאבקם של החילונים בלבד. אך מדוע? רואי רביצקי, מנהל "היוזמה הדתית לשלום", היוזמת מפגשים דיסקרטיים בין אנשי הדת משני הצדדים, יגיע כדי לספר לנו מה למד מהפגישה ההיסטורית שארגן בין שייח'ים מהחמאס לבין רבני ההתנחלויות וכיצד אלוהים, או לפחות נציגיו עלי אדמות, יוכלו להביא לפיוס בימינו.

.jpg

מיה סביר | האם הסכסוך שלנו מיוחד?

מה הקשר בין אצות לבין פיוס? הסופרת מיה סביר הגיעה לדרום אפריקה ולרואנדה במסגרת עבודתה הפילנתרופית במטרה ללמד את שותפיה שם איך לגדל את אצת הספירולינה המזינה כמענה לבעית הרעב החריפה. היא מצאה חברות שעברו תהליכי פיוס מפתיעים לאחר סכסוכים ארוכים ומדממים, שנראו בלתי פתירים, וביקשה ללמוד מהם מה זה בעצם פיוס. אבל האם אנחנו באמת יכולים ומוכנים ללמוד מניסיונם של אחרים?

אירועים נוספים

ירושלים ● חיפה ● באר שבע ● נתניה ● כפר סבא ● רחובות ● גבעתיים ● תל אביב

פרטים בקרוב!

מי אנחנו?

מאחורי היוזמה עומדים צעירים ישראלים וביניהם חלק ממובילי המחאה החברתית אליהם הצטרפו כעשרים צעירים וצעירות מרקעים שונים, שמאחוריהם ניסיון רב בפעילות ציבורית. הם מגיעים ממגוון עולמות מקצועיים: מהמדיה, הקריאייטיב והשיווק, דרך התרבות והאמנות ועד הדיפלומטיה והאקדמיה. הם בעלי הישגים הן כבודדים והן כצוות, בין היתר זכו בפרסים מקומיים ובינלאומיים הובילו מהלכים אזרחיים ופרויקטים שזכו לתמיכה והתגייסות ציבורית רבה.

ימית אריקסון

ימית אריקסון

מייסדת-שותפה ומנהלת קשרי חוץ

שיר נוסצקי

שיר נוסצקי

מייסדת-שותפה ומנכ"לית

רויטל איוב

רויטל איוב

מייסדת-שותפה ותחקיר

רגב קונטס

רגב קונטס

מייסד-שותף ומנהל קריאייטיב

דפי שושנה אלפרן

דפי שושנה אלפרן

מנהלת תוכן

שקד חסון

שקד חסון

רכזת דוברים

אנושקה האורסטוק

אנושקה האורסטוק

תחקיר בינלאומי ושיווק לקבוצות

אביה מרמור

אביה מרמור

תחקירנית

ענבר גולן

ענבר גולן

תחקירנית

חיתאם נעאמנה

חיתאם נעאמנה

תחקירנית

פז גלינסקי

פז גלינסקי

פאזה

סמדר ארדיטי

סמדר ארדיטי

Think & Drink Different

ברכי ויינשטיין

ברכי ויינשטיין

מפיקה | אירוע ירושלים

אורן סעדה

אורן סעדה

עולים מצרפת

אופיר אטרקצ'י

אופיר אטרקצ'י

Wize

תובל רוזנווסר

תובל רוזנווסר

Think & Drink Different

אסף נתיב

אסף נתיב

אירוע משאי ומתני עבר

 עמית לביא

עמית לביא

Wize

גיא קצוביץ׳

גיא קצוביץ׳

Wize

סקר חברתי

איך אפשר למדוד תקווה? מסתבר שאפשר!

את אירוע הפתיחה ילווה מחקר ראשון מסוגו שמטרתו הינה לבחון את האפקטיביות של האירוע. משתתפי האירוע שיסכימו להירתם למחקר, יענו על שאלונים שונים לפני ואחרי האירוע (טווח קצר וארוך), במטרה לבחון את מדדי התקווה והמעורבות שלהם, לצד היבטים שונים של רגשות ותפיסות הקשורים בנושא הסכסוך הישראלי-פלסטיני.
המחקר הינו בהובלת המרכז הבינתחומי בהרצליה (המרכז היישומי לפסיכולוגיה של שינוי חברתי)

שותפים וחסויות

חברת הפקה

חברת הפקה

מחברות ההפקה והתוכן המובילות בישראל. חברת פאזה מתמחה כבר למעלה מ-20 שנה בהפקה של אירועי תוכן בגישה חדשנית וקריאטיבית.

יעוץ אסטרטגיה פסיכולוגית ומחקר מלווה:

יעוץ אסטרטגיה פסיכולוגית ומחקר מלווה:

בראשות פרופ' עירן הלפרין, מומחה בינ"ל לחקר סכסוכים והדיקן היוצא של בית הספר לפסיכולוגיה במרכז הבינתחומי.

utopia_logo_big
שותפי תוכן

שותפי תוכן

חברות מובילות המספקות הרצאות תוכן על הבר עם קהל של 15,000 איש בממוצע בחודש.

מדיה דיגיטלית

מדיה דיגיטלית

חברה לשיווק גרילה וסושיאל מדיה מהמובילות בארץ. בעלת ניסיון עשיר במדיה הדיגיטלית, בקריאייטיב פורץ דרך ובניהול משברים ברשת

טלפון להזמנת כרטיסים: 5169* שלוחה 1 | לפרטים נוספים: info@israel.co.il